Vaše spokojenost
je pro nás priorita

navod_udrzba.jpg

Výhodou dřevoplastových terasových prken je minimální údržba. Neznamená to však, že bude terasa krásná mnoho let bez Vašeho zásahu. Stejně tak jako doma vysáváte a vytíráte podlahy, je potřeba občas i terasu zamést nebo umýt. Vše záleží na místě, kde terasa leží a povětrnostních vlivech.

 

Jarní mytí terasy

Jednou ročně, nejlépe na jaře, doporučujeme terasu omýt horkou vodou s troškou jaru. V případě silnějšího znečištění použijte k čištění rýžový kartáč (ve směru vláken) a jar, poté opláchněte horkou vodou. Nepoužívejte k mytí prostředky na bázi ředidla!

 

Skvrny

U všech WPC produktů s povrchovou úpravou sanding (hladký povrch bez drážek) je potřeba počítat s častější údržbou než u drážkovaného či embossovaného povrchu. Na hladkém povrchu mohou být více patrné skvrny po dešti či zalévání květin, jelikož voda může obsahovat nečistoty či rozpuštěné minerály.

 

Přestože má dřevoplast minimální nasákavost, může při grilování bez ochranné podložky dojít ke vzniku skvrn. Vyhýbejte se proto skvrnám od olejů, barev, krve,vína,inkoustu apod. Pokud už skvrna vznikne, snažte se ji vyčistit co nejdříve. Pro odstranění použijte houbičku na mytí nádobí nebo rýžový kartáč, čistící prostředek (jar) a horkou vodu. V případě, že skvrna ihned nezmizí proveďte čištění vícekrát po sobě. Pozůstatky některých skvrn mohou zmizet po několika týdnech vystavení UV záření. Pokud to bude nutné, použijte  jemnězrnný brusný papír, lehce ve směru vláken. Po broušení se mohou objevit místa s lehce odlišným zabarvením, která postupem času zmizí.

 

Objeví-li se vlhké skvrny (objevují se na místech s různou vlhkostí), můžete použít čištění rýžovým kartáčem a opláchnout horkou vodou, nebo nechat tyto skvrny postupem času zmizet působením UV záření.

 

Škrábance a rýhy

Výraznější rýhy a škrábance již bohužel odstranit nelze, předcházejte tedy výraznému poškození Vaší terasy. V případě jemného poškrábání použijte jemnězrnný brusný papír, který aplikujete lehce ve směru drážek či pískování. Po broušení se mohou objevit místa s lehce odlišným zabarvením, které vlivem UV záření zmizí.

 

Trvalá poškození

Na terase z WPC doporučujeme grilovat jen s nehořlavou ochrannou podložkou pod gril, abychom zabránili trvalému poškození žhavými uhlíky a mastnotou. Dále doporučujeme používat nábytek s ochrannými podložkami (např. nohy kovových židlí), aby nedocházelo k tvorbě hlubokých rýh a barevných čar.

 

Údržba

Důležité je udržovat prostor mezi prkny stále čistý, aby bylo zajištěno účelné odvodnění a odvětrávání terasy.