Vaše spokojenost
je pro nás priorita

Dřevoplast je kompozitní materiál vyráběný částečně ze dřeva s přídavkem plastové složky. Tato technologie stará více jak patnáct let byla vynalezena v Severní Americe. Zde je WPC (wood plastic composit) naprosto běžným materiálem při stavbě venkovních podlah, teras, plotů a venkovních obkladových panelů. Při výrobě jakéhokoliv dřevoplastového materiálu je nutné eliminovat nežádoucí vlastnosti dřeva (plísně, hniloba, napadení hmyzem, třísky, sesychání, změna barevnosti, kroucení, reakce na sluneční záření, mráz, vodu, apod.) Povrch však musí stále vypadat jako přírodní materiál. WPC je tedy uměle vytvořené "dřevo", složené z 60%  z kvalitní dřevité moučky doplněné z 40% polymerem, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami. Optimální poměr dřevité části a polymeru se pohybuje kolem 60 % - 70 % dřeva a 30 % - 40 % polymeru. Tento poměr většinou zaručuje vysokou míru imitace dřevěného povrchu. Čím více je polymeru, tím je povrch pocitově i vizuálně plastovější. Nejdůležitějším bodem je samotná výroba WPC, která dá vzniknout výrobku s extrémní životností a odolností vůči všem vlivům bez nutnosti pravidelné údržby. WPC je materiál budoucnosti, šetřící čas i peníze.

Díky obsahu dřevěné složky WPC produkty vlivem slunečního záření po čase nepatrně zesvětlají. Světlání probíhá rovnoměrně během několika týdnů, případně měsíců (v závislosti na intezitě slunečního záření). Po vysvětlání dřevěné složky se odstín již dále nemění. U embossovaných povrchů zůstává relief dřeva, barevně se však srovná s částmi na kterých embossing není. Tento efekt je stejný u všech výrobků ze dřeva. Z tohoto důvodu je nutné vybírat vždy tmavší než je konečný požadovaný odstín.

Náhled zesvětlaného a původního odstínu

obecne_wpc.jpg

Polymery, které se vyskytují ve WPC materiálech, jsou HDPE (vysokotlaký polyetylén) nebo PP (polypropylen). HDPE je mnohem odolnější vůči teplotním výkyvům, hlavně teplotám hluboko pod bodem mrazu, což má vliv na celkovou odolnost WPC materiálu.

 

Výrobky GRINWOOD se stále vyvíjejí v maximální snaze je co nejvíce imitovat přírodní materiál a přitom si zachovat odolnost plastu. Liší se svojí povrchovou úpravou v různých provedeních např. jemné či hrubé drážky, hladkého povrchu, pískování, nebo hlubším reliéfem v povrchu pro dokonalou imitací dřevěných let.  U těch nejkvalitnějších WPC materiálů je vizuální i pocitový efekt dřeva dokonalý.

 

Dřevoplastové produkty GRINWOOD představují alternativu tradičního dřeva a jsou také velmi příznivé z hlediska životního prostředí. Stávají se atraktivními pro čím dál více zákazníků a kvůli snadné údržbě, dlouhé životnosti a barevné stálosti se stávají hlavními prvky v zahradní architektuře.